Олимпијада: Аустралијанка Џесика Фокс освојила злато у слалому К1, ватерполисти Србије савладали Јапан

Paris 2024 Olympic Games - Canoe Slalom

Winner Jessica Fox of Australia celebrates with her gold medal on the podium after the Women's Kayak Single final of the Canoeing Slalom competitions in the Paris 2024 Olympic Games at the Vaires-sur-Marne Nautical Stadium, in Vaires-sur-Marne, France, 28 July 2024. EPA/MAXIM SHIPENKOV Source: EPA / MAXIM SHIPENKOV/EPA

Get the SBS Audio app

Other ways to listen

Зоран Субић сумирао је резултате са олимпијских терена у Паризу.

Џесика Фокс је неколико пута у својој каријери исписивала историју, али на Олимпијади у Паризу у слалому кануа К1 њена вожња била је изузетна. Џесика је освојила златну медаљу за Аустралију и након трке је рекла да је ово био њен сан за који је напорно годинама радила.

Тим Аустралије у артистичкој гимнастици није успео да се квалификује у финале јер је такмичење завршио на 10-том месту. Био им је потребан само мали коефицијент у поенима јер их је од осмог места, које води у финале делило само 0,5 поена. Румунија је била осма и обезбедила последње место које води у финале.

Ема Мк Кеон је завршила своју репрезентативну индивидуалну каријеру у Паризу са шестим местом у дисциплини 100 метара лептир, и пред камерама није могла да контролише сузе када је говорила о својој последњој трци.

Аустралијски тенисер Алекс Де Минор се повукао са олимпијског тунира у појединчаној конкуренцији због повреде кука.

Шести тенисер света је допутовао у Француску са олимпијским тимом и први меч је требало да одигра данас, против Немца Јана Ленарда Штруфа.

Аустралија се тренутно налази на другом месту по броју освојених медаља на Олимпијади у Француској - са 4 златне медаље и две сребрне медаље.

Јапан је на првом месту са 4 златне медаље, 2 сребрне и једном бронзаном медаљом.

САД су на трећем месту, иако имају највише освојених медаља - укупно 12 али само 3 златне, 6 сребрних и 3 бронзане медаље.

Невероватна утакмица је одиграна у Ници између Аустралије и Замбије у женском фудбалу. Какав трилер, Аустралијске Матилде су успеле да се врате након дефицита од 5-2 и да на крају победе Замбију са 6-5.

Данас ће на терен да изађу аустралијске кошаркашице против Нигерије, Аустралија ће пливати у неколико дисциплина, 400 метара мешовито, 200 метара слободним стилом, 100 метара леђним стилом, за мушкарце и жене, 200 метра слободним стилом где се очекује медаља од Ариарне Титмус.

Другог дана Олимпијских игара у Паризу такмичило се седам српских представника у индивидуалним спортовима. Душан Лајовић је елиминисан у првом колу тениског турнира. Џудиста Страхиња Бунчић поражен је у борби за бронзану медаљу у категорији до 66 килограма. Стрелац Дамир Микец заузео је седмо место у фуналу дисциплине 10 метара ваздушни пиштољ. Веслачи Николај Пименов и Мартин Мачковић изборили су пласман у полуфинале дубл скула. Ватерполисти су након велике борбе савладали Јапан са 16:15, кошаркаши су убедљиво изгубили од Американаца (110:84), одбојкаши су поражени од Француске са 3:2, а кошаркашице су победиле Порторико са 58:55 у првом колу.

Кошаркаши Србије су у Лилу убедљиво поражени од Сједињених Држава 110:84 у првом колу групне фазе олимпијског турнира.
Американци су показали колико су квалитетна екипа.

Раније у групи Ц Јужни Судан је победио Порторико резултатом 90:78.
У другом колу, Србија у среду игра против Порторика.

Кошаркашице Србије победиле су Порторико резултатом 58:55 у првом колу групне фазе Олимпијских игара. Имала је Србија и 20 поена предности и деловало је да ће без већих проблема доћи до прве победе на турниру, али се Порториканке нису предавале и умало су дошле до великог изненађења.

Одбојкаши Србије поражени су од домаћина и браниоца титуле Француске са 3:2 (23:25, 25:17, 25:17, 21:25, 15:6) у првом колу групе А у "Саут Париз" арени.

Утакмици је присуствовао и српски тенисер Новак Ђоковић са породицом.

У другом мечу првог кола групе А, састаће се репрезентације Словеније и Канаде. Наредни ривал Србије је Словенија.

Тенисер Душан Лајовић поражен је у првом колу на Олимпијским играма од Немца Максимилијана Мартерера са 2:1.

Српски тенисер Новак Ђоковић играће данас други по реду меч на терену "Филип Шатрије" против Шпанца Рафаела Надала у другом колу на Олимпијским играма у Паризу, саопштили су организатори такмичења. Оцекује се да овај меч почне у 22 часа по локалном времену.

Стрелац Дамир Микец завршио је као седми у финалу Олимпијских игара у Паризу, у дисциплини 10 метара ваздушни пиштољ. Такмичење је окончао са 136,9 кругова.

Освајач сребра у Токију претходно је у суботу био најбољи у валификацијама, које је завршио са 584 погођена круга.

Финале у дисциплини 100 метара делфин за пливачице је прошло у знаку Американки. Тори Хаски је узела злато, а Гречен Волш сребро. Кинескиња Јуфеи Жанг је бронзана.

Окончано је и финлае у 100 метара прсно, где се злата домогао Италијан Николо Мартињени. Светски и олимпијски рекордер Британац Адам Пити и Американац Ник Финк су истовремено стигли на циљ па су стога поделили сребро.

Британски возач Луис Хамилтон проглашен је за победника Велике награде Белгије, прошто је два сата после окончања трке дисквалификован његов земљак Дорџ Расел.Раселу је одузета победа пошто је његов болид за килограм и по био лакши него што је дозвољено на мерењу после 14. трке сезоне. После дисквалификације Расела Хамилтон је стигао до 105. победе у каријери.

На другом месту је на крају завршио Оскар Пјастри у Мекларену, Шарл Леклер је био трећи, док је актуелни шампион Макс Ферстапен заузео четврто место.